Správna príprava bylinkového čaju-záparu

Na jednu šálku čaju potrebujete 5 čerstvých listov alebo 5 cm dlhý výhonok, prípade 2 čajové lyžičky sušenej vňate alebo 1 čajovú lyžičku semien. Bylinky položte na kuchynskú utierku, jemne pomrvte a vsypte do vhodnej nádobky. Ideálne sú Bylinkáče, ktoré majú porcelánové sitko . Obľúbené sú sklenené čajníky, ktoré tiež obsahujú sitko na bylinky. Zalejte ich prevarenou, tesne pod bod varu ochladenou vodou. Nádobu zakryte, aby sa z čaju neodparili éterické oleje s liečivými vlastnosťami. Nechajte lúhovať 5 minút. V prípade potreby preceďte. Vychladnutý čajík si môžete podľa chuti osladiť medom a citrónom.  

Pre kvalitu čaju je dôležité uskladniť bylinkovú zmes v suchu a tme v tesne uzatvorenej nádobe.

Všetky pomôcky na prípravu kvalitného čaju si môžete zakúpiť u nás v predajni.

Správna príprava mletej kávy

Odborníci odporúčajú piť čerstvú mletú kávu. Ako si ju pripraviť pokiaľ nemáme drahý kávovar? Najdôležitejšia je kvalita kávy a jej uchovanie. Vzduch a vlhkosť sú nepriatelia dobrej kávy, preto si dajte záležať na jej skladovaní. Odporúča sa do nádobky presypať menšie množstvo a kávu hermeticky uzavrieť .Je to náročné, ale káva si zachováva takto najviac chuťových vlastností. Ideálne je kupovať zrnkovou kávu a pomlieť si ju doma či v obchode.

Voda dokáže zničiť i tú najkvalitnejšiu kávu. Filtračné konvice (napríklad Brita), je riešenie a dôležitá je teplota. Vriaca voda kávu spáli. Ideálna teplota vody je cca 90°C.

Klasická zalievaná káva: do keramickej šálky nasypte primerané množstvo kávy(ideálne 15 až 17 gramov na 200 ml) a na 3-4 krát zalejte. Častým problémom tejto zalievanej alternatívy je skutočnosť, že ľudia nechávajú kávu extrahovať príliš dlho, čím získajú nevhodný kofeínový a trpký nápoj. 

French press: Ide o jednoduchú a elegantnú prípravu kávy. French Press je vlastne obyčajná valcová často sklenená, alebo kovová nádoba s piestom, na ktorom je umiestnený filter a vrchnák. Medzi nesporné výhody takejto prípravy patrí jednoduchosť, nízke obstarávacie náklady French Pressu a pomerne plná chuť výslednej kávy. Kávu nechajte lúhovať maximálne 4 min.

Najkrajšie foto darčeky

Najkrajšie darčeky sú tie, ktoré sú súčasne osobné aj kreatívne. Fotodarčeky uchovajú vaše spomienky ,sú praktické a sú skvelou dekoráciou.

Chceli by  ste chceli oslávenca prekvapiť netradičným darčekom z Vašich spoločných fotografií? Nechajte sa inšpirovať. 

V našej predajni alebo eshope  nájdete širokú ponuku originálnych darčekov s vlastnými fotkami, ktoré si môžete jednoducho vytvoriť alebo

priniesť či poslať fotky na email : obchod@komas.sk.

Darujte starým rodičom magnetky, hrnček alebo vankúš s fotkou vnúčat. Deti zase potešia plyšové hračky alebo vankúš s ich vlastnými fotkami. Univerzálnym darčekom je praktický hrnček. Dostupné sú rôzne typy vo viacerých farebných kombináciách. Buďte in vo vlastnom tričku alebo ním potešte svojho manžela či priateľa.

Idete blahoželať a chcete priniesť netradičný darček? Oblečte fľašku do zásterky s fotkou a textom pre oslávenca.

Nie z každej fotky sa dá vyrobiť kvalitný darček. Fotografia nemôže byť veľmi tmavá, má mať dostatočné rozlíšenie. Veľkosť potlače je maximálne veľkosť A 4.Povedzte nám Vašu predstavu a my Vám poradíme. Máme i vzorové šablóny pre rôzne príležitosti.

Ukážte svojim blízkym, že vám na nich záleží a objednajte im mimoriadne osobný darček z vlastných fotiek, ktorý zaručene nedostanú od nikoho iného.

V prípade otázok nás kontaktujte : 0905 654 095